Sülearvutite remont algab lihtsamast jahutussüsteemi puhastamisest ja lõpeb emaplaadi komponentide tasemel diagnostika ning vajadusel nende komponentide vahetamisega. Sinna alla kuuluvad erinevad pesad, toitekontrollerid ja integraalskeemid (graafikakaardid ja protsessorid). Samuti nn. "embedded controllerid" (klaviatuurikontroller), mille vahetamisel on mõnikord vaja neid programmeerida (ITE8xxx ja KB90xx seeria kontrollerid). Võimalik on BIOSi ülekirjutamine välise programmaatoriga ja IBM thinkpadi seeria sülearvutite nn. supervisori parooli eemaldamine.

Emaplaadi remondi võiks tinglikult jagada kolmeks kategooriaks mille umbkaudne maksumus võiks olla:

Igal konkreetsel juhul sõltub hind muidugi vahetatava komponendi maksumusest ja vajalike tööde hulgast. Juhul kui vahetatav komponent tuleb tellida, siis lisandub remondi ajale varuosa tellimise aeg 2-4 nädalat, osadel juhtudel ka kauem.

Kõik tööd sisaldavad sülearvuti täielikku lahtivõtmist ja kokkupanemist. Garantii töödele 3-6 kuud. Juhul kui diagnostika käigus pole võimalik vigast komponenti üheselt tuvastada või ei soovita remonti tuleb tasuda diangostikatasu 10.- EUR (Paljudel juhtudel on vea kindlakstegemine suhteliselt ajamahukas).